Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Získání průkazu ZTP

Autor Holubec
Předmět Získání průkazu ZTP
Dotaz

Dobrý den.Jsem diabetik II stupně.Na podzim mně byl amputován prst na noze, mám problém s ucpáváním cév na nohách, začínám mít problém se zrakem a mám problémy s chůzí.Měl jsem až do odchodu do starobního důchodu v roce 2008 DIČ a mám TP průkaz. DIČ a průkaz TP jsem měl zhruba od roku 1976  /páteř/.Chtěl bych se zeptat jestli bych mohl mít nárok na průkaz ZTP.Předem děkuji za odpověď.Zdravím Holubec.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Holubec,

vzhledem k zhoršení Vašeho zdravotního stavu se domnívám, že byste mohl požádat o průkazku ZTP. Žádost se podává na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností.

S pozdravem Václav Krása