Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

získání průkazu ZTP

Autor Marek Brunclík
Předmět získání průkazu ZTP
Dotaz

Dobrý den, můj bratr před více jak rokem (srpen 2009) měl autonehodu, při které utrpěl zlomeninu pánevní kosti + úlomek části hlavice kloubu krčku. Při operaci mu pánev sešroubovali a z důvodu nízkého věku 25 let mu odmítli transplantovat umělý kloub. Bratr má po nehodě cca. o 2 cm nohu kratší a viditelně kulhá a při prudších pohybech ho to na místě, kde ho operovali bolí, jinak téměř bez komplikací. Je ještě v léčení, ale dalo by se říci, že ukončení léčení je již jen "formalita." Na úřadu práce ho odmítli zaregistrovat z důvodu léčení a posudková komise ho odmítla s tím samým odůvodněním. Tak nevíme co máme dělat dál (každopádně asi nejdříve ukončit léčení, že?) a zda by měl bratr nárok na průkaz ZTP. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Brunclíku,

pokud Váš bratr nebude mít výrazné obtíže při chůzi, tak se obávám, že mu nebude průkazka ZTP přiznána. Doporučuji, aby se Váš bratr po ukončení PN okamžitě zaregistroval na ÚP, aby mu nevznikl dluh na zdravotním pojištění. Pokud bude v evidenci ÚP, může požádat o dávky hmotné nouze.

S pozdravem Václav Krása