Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zas ty urednici

Autor petr
Předmět zas ty urednici
Dotaz Dobry vecer,ZTP je snad vazana na vlastnictvi bytu.pripada my to tak?Urednici me budou tedy chtit navstivit i pod mostem nebo na ubytovce,vetrit se kamkoli?Co mam tedy uvest,ze nemam kde bydlet beru ID(nastesti).Proc se zavadej takovy koniny,aby urednici otravovali lidi jeste v domactnostech... Bez vlastnictvi bytu domu asi na kartu nedosahnete/analogie s prispevkem na bydleni) Ale ted tohle lustrovani my prijde skoro stejne.jako osoba na hmotny nouzy ktery urednici tvrdi,ze musi prodat barak a poridit si maly byta pak teprve zadat o hmotnou nouzy. Myslim,ze PNP a ZTP nemusi se mychat dohromady.,viz bezmocnost Delaj z toho PNP4 a to ZTP neni,to je jen karta na kterou je sleva na doprave..

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

máte samozřejmě pravdu, ale v zákoně č. 329/2011 Sb., je uvedeno, že při žádosti o průkaz ZTP se provádí sociální šetření. S tím nic nenaděláte.

S pozdravem Václav Krása