Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zamítnutí ZTP

Autor Miloš Sztankovics
Předmět zamítnutí ZTP
Dotaz

Dobrý den,mám dotaz,před rokem jsem se stal držitelem průkazky ZTP,měl jsem 2 stupeň invalidity,což zmamená částečný ivalidní důchod,před měsícem jsem byl na posudkové na přezkoumání mého zdravotního stavu a byl mi přiznám plný invalidní důchod z důvodu zhoršení mého zadravotního stavu.Zároveň jsem na daném úřadě zařádal o prodloužení průkazky ZTP,vše proběhlo podle daných předpisů,nvštívila mne doma na kontrolu daná ůřednice a byl ji dodán i nový posudek o mém zdravotním stavu.Jsem nemocný na srdce,po dvocuh silných infarktech a můj zdravotní stav se oproti minulému roku snížil natolik že mi dali celý invalidní důchod ale průkaz ZTP mi zamítli,což nedokážu pochopit že čím je člověk na tom zdravotně hůř tím víc strácí nároky které získal.Můžete mi prosím poradit zda se mohu proti tomu rozhodnutí odvolat a zda to má vůbec cenu?Připadá mi to v té naší republice jak v Kocourkově,děkuji s pozdravem Miloš Sztankovics

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Sztankovicsi,

doporučuji Vám podat okamžitě odvolání, a to na adresu  MPSV ČR, odbor odvolací agendy, Podskalská 19, 128 02 Praha 2. Odvolání můžete poslat prostřednictvím Vašeho úřadu práce, který rozhodl o zamítnutí žádosti, nebo jej můžete přímo poslat na uvedenou adresu.

S pozdravem Václav Krása