Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zamítnutí výhod ZTP

Autor Lenka Šebková
Předmět zamítnutí výhod ZTP
Dotaz

Dobrý den,

prosím Vás o radu, mám následující problém: Moje maminka má přiznaný 3 stupen invalidity, je na tom zdravotně velmi špatně, není schopná sama fungovat, jít ven, prodělala závažnou mozkovou příhodu. Před 2 lety jsem začala řešit zádost o přidělení mimořádných výhod. Máma musela na různá vyšetření, po druhém odvolání, tentokrát na Magistrátě nám přišla pozvánka LPS. Bylo na ní uvedeno, že se máme omluvit v případě nevyhovujícího termínu, což jsem udělala, telefonicky to nebylo možné, neboť mi telefon nikdo nebral, poslala jsem mail, na který jsem dostala odpověď, že vyrozumnění příjde poštou. Výsledek: Zamítnutí proti kterému se už nelze odvolat.  Zprávy lékařů z Nemocnice na Františku i zpráva praktického lékaře vypovídají jasně o maminčině stavu, jsem přesvědčená, že má legitimní právo na přidělení těchto výhod. V rozhodnutí LPS je uvedeno, že se účastník neomluvil, což není pravda, mám i odpověď tajemnice. Odpověděla jsem jim, že s tím nesouhlasím a že podám správní žalobu. Existuje nějaký způsob, jak to řešit? Kam se mohu odvolat a kolik mě to bude stát? Prosím poraďte mi, nevím, kam se obrátit. Děkuju moc za Váš čas i za reakci - Lenka Šebková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šebková,

doporučuji Vám podat stížnost na postup úřadu, a to přímo k ministrovi Jaromíru Drábkovi, MPSV ČR, Na Poříčním právu 1/376, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása