Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutí průkazu ztp

Autor Rebroš
Předmět Zamítnutí průkazu ztp
Dotaz Dobrý den. Po 40 letech se přišlo na to, že manželce ve školním věku lékařka nepřišla na oční vadu(tupozrakost na jedno oko, na druhém se objevila slabá ostrost vidí vše rozmazané) zkoušeli jsme pro ni vyřídit ZTP, ale žádost o ZTP i po dodaných posudcích byla zamítnuta. Co máme dělat? Děkuji Rebroš.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rebroši, 

obávám se, že oční vada Vaší manželky asi nezakládá důvod k přiznání průkazu ZTP. Můžete sice podat odvolání, a to prostřednictvím Vašeho ÚP na MPSV ČR, ale obávám se, že nemáte mnoho šancí na úspěch.

S pozdravem Václav Krása