Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutí příspěvku

Autor Hanka
Předmět Zamítnutí příspěvku
Dotaz

Dobrý den!U odvolací komise v Ústí nad Labem jsme ohledně příspěvku na zakoupení motorového vozidla neuspěla, i když mi pani doktorka osobně řekla, že syn samostatně ještě dlouho chodit nebude.Potřebuje tedy pro chůzi podpůrné pomůcky.Do měsíce musím řešit prodloužení průkazu ZTP/P.Bojím se, že to bude stejný boj, i když má dítě diagnózu spastická diparéza.Doktorka u posudkové komise  v České Lípě bude mít k dispozici vyšetření od doktorů z Ústí.Myslíte, že jsou stejná kritéria posouzení jako u příspěvku na auto?Chci otevřít toto téma v pořadu máte slovo.Byl by jste ochoten zastupovat právně lidi se zdravotním postižením,kteří se cítí podvedeni  jako my?Děkuji za odpověď a přeji pěkný den!

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hanko,

posuzovací kritéria u příspěvku na nákup motorového vozidla a průkazky ZTP jsou velmi podobná. Právně Vás zastupovat nermohu, protože nejsem právník a ani to není mojí úlohou. Pokud byste potřebovala nějaké vyjádření, nemám nic proti tomu.

S pozdravem Václav Krása