Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o průkaz ZTP

Autor Pavel
Předmět žádost o průkaz ZTP
Dotaz

Dobrý den, vážený pane Krása

chtěl bych se Vás zeptat, jestli můžu podat samostatně žádost o nový průkaz ZTP(u starého mně bude brzy končit platnost), když nebudu vůbec žádat o PnP, o PnP nemám totiž žádný zájem, protože jasně vím, že na tento příspěvek v současnosti nárok nemám a ani ho nepotřebuji.

Děkuji Vám za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

můžete si přímo napsat žádést o prodloužení průkazu ZTP. Počítejte však s tím, že budete pravděpodobně nově posouzen, protože Vám končí doba platnosti. Můžete samozřejmě podat žádost o nový průkaz. Bude Vám vnucována pravděpodobně skarta. prosím, abyste ji odmítl. nemusíte se ničeho obávat.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.