Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ŽÁDOST O NOVOU PRŮKAZKU ZTP/P

Autor Lenka Syrovátková
Předmět ŽÁDOST O NOVOU PRŮKAZKU ZTP/P
Dotaz

Dobrý večer pane Krása!

V Říjnu minulého roku jsem si zažádala o novou kartu ztp/p na sociálním odboru v Říčanech u Prahy.Po nějaké době mi přišlo vyrozumnění že mi průkazka ztp/p nebude přidělena,že nejsem těžce zdravotně postižená.Jsem po DMO,mám špatně fungující štítnou žlázu a mám srdeční vadu neoperovatelnou.Mám psychické potíže.Mám  nárok na průkazku?

1.Jak to teď chodí?

2.Jak mám teď postupovat při žádání?

3.Potřebuji na novou průkazku fotku?

4.Budu mít slevu do mhd,vlaků,divadel,hradů,zámků,výstavy?

 

Předem Vám mooooooc děkuji za odpověď.

S pozdravem Lenka Syrovátková.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Syrovátková,

nejsem posudkový lékař a nedokáži odhadnout, zda máte nárok na průkazku ZTP. Můžete si požádat znovu. Žádost podejte na Vašem ÚP na formuláři, který Vám zde dají, samozřejmě, že potřebujete fotografii. Pokud by Vám byl průkaz přiznán, tak zákonný nárok je pouze na slevu v dopravě. U ostatních slev záleží na provozovateli zařízení.

S pozdravem Václav Krása