Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vyřízení průkazky ZTP (ZTP/P)

Autor Zdenek Paclík
Předmět vyřízení průkazky ZTP (ZTP/P)
Dotaz

Dobrý den!

Mému otci (80 let) byla amputována dolní končetina. Prosím o informaci, jaký je postup při vyřizování vystavení průkazu tělesně postiženého, tedy  na koho se obrátit a jaké dokumenty je nutno předložit

Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Paclíku,

je nutné se dostavit na odbor sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností. Váš otec musí mít sebou standartní dokumenty tj. občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti. Dále je nezbytné mít lékařskou zprávu o aktuálním zdravotním stavu. Na místě obdrží Váš otec žádost, kterou vyplní a poté bude předvolán posudkovými lékaři k posouzení nároku.

S pozdravem.

Václav Krása