Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výměna průkazů ZTP a doba jejich platnosti po výměně - dotaz

Autor Jaroslav
Předmět výměna průkazů ZTP a doba jejich platnosti po výměně - dotaz
Dotaz

       Dobrý den pane Mgr. Kráso. Měl bych na Vás dotaz. V letošním roce musí býti vyměněny všechny průkazy /TP,ZTP,ZTP/P/ do 31.12.2015. Výměna probíhá od dubna 2015. Chtěl bych se zeptat jak to bude s platností nových průkazů. Uvedu příklad, jsou tři držitelé průkazu ZTP, všichni je mají přiznáno na dobu TRVALOU. Jeden si půjde průkaz vyměnit v srpnu, druhý v říjnu a třetí v prosinci 2015. Jaká bude doba platnosti u jednotlivých držitelů nových průkazů? Já se domnívám, že u všech třech by měla býti doba platnosti 10 let, tzn. že do 31.12.2025, bez ohledu na dobu podání žádosti o výměnu, protože, kdyby se jednalo o dobu kratší jak do 31.12.2025, tak by byli jednotliví držitelé poškozeni, protože mají platnos trvale, jen vzhledem k nařízení je platnost do 31.12.2015. Děkuji za Váš názor, jinak Vám přeji co nejvíce životní pohody a elánu do Vaší náročné práce. S přáním hezkých dalších dnů děkuje Jaroslav.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jaroslave,

domnívám se, že Vaše úvaha je správná už proto, že staré průkazy na dobu neurčitou platí až do konce roku 2015. Proto také není povinnost je odevzdávat a de facto, držitelé mají nyní dva platné průkazy.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.