Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výměna průkazů ZTP

Autor Vladimír Smékal
Předmět výměna průkazů ZTP
Dotaz

Vážený pane Krása

Rád bych věděl na čem jsem. Od roku 2006 mám průkaz ZTP s označením- trvale. Stejně byl označen i můj ID a posudková komise si mne již nezve. Před časem jsem byl vyzván UP abych kvůli chystané výměně průkazů doložil lékařský posudek ohledně mého současného zdravotního stavu. Na jeho základě mi bylo sděleno, že od 1.1.2016 je mi přiznán pouze průkaz TP. Když jsem zvažoval odvolání, bylo mi řečeno na UP, že je to zbytečné neboď podle chystaného zákona budou průkazy ZTPs označením trvale vyměňovány automaticky bez nového lékařského posudku. Pokud by to nebyla pravda byli by ti první které stihly lékařské komise přezkoumat před uvedením zákona v platnost znevýhodněni oproti ostatním.

Děkuji za odpověď a přeji mnoho sil do Vaší velmi záslužné práce pro postižené občany v této zemi. S pozdravem V. Smékal

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Smékale,

automatická výměna průkazů OZP se provede, u průkazů, které jsou na dobu trvalou, nebo přesahující dobu platnosti po 31. 12. 2015, automaticky bez zdravotního posuzování. To by měl být také Váš případ. Vůbec tomu nerozumím co Váš úřad práce provedl. Měl jste se hned odvolat, a to do 15 dní od doručení rozhodnutí o přiznání průkazu TP. Ve středu budu jednat na GŘ ÚP a tak můžu Váš případ rovnou projednat. Potřebuji, abyste mi na adresu v.krasa@nrzp.cz poslal oskenované rozhodnutí a případně i předvolání a dále telefonické a e-mailové spojení na Vás.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.