Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výhody pro duševně nemocné

Autor Jana Scheinerová
Předmět Výhody pro duševně nemocné
Dotaz

Vážený pane doktore,

obracím se na Vás s žádostí o radu. Pracuji jako soc. pracovnice v nemocnici , přímo na psychiatrické klinice a poslední dobou se často setkávám s dotazem, zda mohou mít invalidé 3.st. s psychiatrickou diagnózou nějaké výhody (ať už v dopravě, v divadle ...).  Máme zkušenosti, že na výhody ZTP atd., dle úřadů, nemají tito lidé nárok.

Děkuji za odpověď.

Scheinerová J.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Scheinerová,

záleží vždy na hodnocení posudkového lékaře. Osobně jsem přesvědčen, že tito lidé mají mít přiznanou průkazku ZTP nebo ZTP/P, protože často potřebují doprovod, protože se neorientují správně apod. Ale opravdu je to záležitost posouzení.

S pozdravem Václav Krása