Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vada zraku a ztp

Autor Hana Kratochvílová
Předmět vada zraku a ztp
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na některou z průkazek pro TP nebo ZTP. Je mi 24 let a mám vadu zraku nazvanou morbus coats, vlivem které jsem nevidoucí na jedno oko. Nemohu vykonávat fyzicky náročné práce a nic, kde by mohlo dojít k velkému zvýšení tlaku v hlavě, protože bych pak mohla oslepnout i na oko druhé. Kvůli slepotě na levém oku mám také snížené prostorové vidění. Vše mám doložené zprávami od očního specialisty. Mám na nějakou průkazku nárok, když vlastně nevidím pouze na jedno oko?

Děkuji za odpověď.

S pozdravem Hana Kratochvílová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kratochvílová,

pokud Vám Vaše onemocnění činí obtíže při pohybu a dopravě tak můžete zkusit požádat o průkazku. Doporučuji Vám však prostudovat přílohu č. 2, vyhlášky č. 182/1991 Sb., kde jsou uvedeny druhy postižení k přiznání výhod jednotlivých stupňů.

S pozdravem

Václav Krása