Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ukončení platnosti průkazu ZTP

Autor Helena
Předmět ukončení platnosti průkazu ZTP
Dotaz

Dobrý den.
Můj manžel vlastní průkaz ZTP. Platnost průkazu je bohužel do tohoto týdne.
Na začátku ledna si podal žádost o mobilitu a žádost o průkazku OZP.
Mobilita mu byla přiznána jen na 1 měsíc, protože karta ZTP je platná jen do 21.2.2012.
Při telefonickém dotazu, kdy že bude vystavena nová karta OZP jsme se dověděli, že manželovu žádost o kartu OZP tam v tom  množství nemohou najít.
Navštívila jsem tedy za manžela znovu Úřad práce. Podala znovu žádost o mobilitu a chtěla jsem při tom podat znovu i žádost o průkaz OZP. Referentka si ode mne ale vzala jen žádost na mobilitu, s tím, že tato žádost zároveň vyvolá nové jednání o manželovu zdravotním stavu a že pak může dostat příspěvek na mobilitu i novou průkazku OZP zároveň.
Jednání ale prý může trvat až 4 měsíce.
Můj dotaz tedy zní. Je správné, že referentka ÚP nepřijala žádost o průkaz OZP a přijala jen žádost o mobilitu?
Co má manžel dělat, když si poslední léta nekupoval dálniční známku, neboť jí jako zdravotně postižený občan nepotřeboval. Pokud doktoři potvrdí jeho špatný zdravotní stav (má svalovou dystrofii) až za 4 měsíce, tak si manžel musí nyní koupit na tyto měsíce dálniční známku?
Může manžel parkovat na místech pro invalidy, když jeho karta ZTP bude mít prošlou platnost.

Děkuji za Vaše odpovědi, Helena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Heleno,

doporučuji Vám, aby si Váš manžel podal žádost o prodloužení platnosti průkazu. Žádost podejte do podatelny, nebo doporučeným dopisem. Dále doporučuji tím samým způsobem podat také žádost o nový průkaz. Žádost o prodloužení odůvodněte tím, že by přišel o všechny benefity do doby přiznání nové průkazky.

S pozdravem Václav Krása