Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

účast u posuzování PnP,mobiliu, ZTP

Autor Nováková
Předmět účast u posuzování PnP,mobiliu, ZTP
Dotaz Dobrý den,pane Kráso. pečuji o dospělého autistu,20 let, celou dobu má ZTP/P,3.st.,ID. Chtěla jsem se zeptat, dříve nás posuzovali v Hradci Králové a tam nás posudkáři v posledních letech posuzovali bez účasti,protože nás znali z dřívějších jednání a věděli, že dceřin hendikep je vážný. Nyní jsme se přestěhovali do Ústí nad Labem a máme jít opět ke komisi ,žádat o výhody,ale nikdo nás tu nezná, a protože mi sociální pracovnice doslova vyhrožují, že nic nedostaneme, že podle těch nových měřítek na nic dcerka nemá nárok,chtěla jsem se zeptat jzda si mohu nárokovat účast při jednání u posudkové komise. děkuji Nováková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

samozřejmé, že můžete být u posuzování. Doporučuji Vám, abyste na svojí přítomnosti u posudkového lékaře trvala. Také si pohlídejte, aby se řízení nekonalo bez vyšetření, pouze z lékařských zpráv. Pokud byste neuspěla, hned se odvolejte.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.