Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

trvání práva výhod ůkazu ZP

Autor Věra Sejkorová
Předmět trvání práva výhod ůkazu ZP
Dotaz Dobrý den, jsem osobou se zdravotním postižením,držitelkou (nebo alespoň dosud byla) průkazu označeného symbolem „TP“ (průkaz TP. Oprávnění mi bylo přiznáno odhadem v roce 2011 na dobu neurčitou. Poté bylo nějakým právním předpisem změněno, že tyto průkazy nebudou platit, proto jsem dostala od v roce 2014 od úřadu (Praha 8) průkazku s již omezenou platností do 31.12.2015. Před koncem roku 2015 jsem požádala o vystavení nové průkazky. Úřednice mne doslova vyhodila, že co bych chtěla, že mi nic nedají, že moje oprávnění vystavením nové průkazky v roce 2014 zaniklo a že si leda můžu žádat o nové posouzení. Žádost jsem před koncem roku přesto podala a nyní čekám rozhodnutí. Zrušení původního rozhodnutí mi nikdy nikdo neoznámil. Mám proto dotaz: platí u průkazky ZP totéž, co u řidičského průkazu? Tedy váže se právo na výhody k rozhodnutí, nebo k průkazce, domnívala jsem se, že by úřad měl postupovat tak, že pokud skončí platnost řidičského (nebo i třeba občanského) průkazu, ale oprávněn í trvá, je povinností průkazku (tedy potvrzení o právu) úřadem vystavit? Děkuji Sejkorová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sejkorová,

musím říct, že vůbec nerozumím postupu úřednice, protože Vám měla být průkazka automaticky prodloužena. Pokud jste nestihla v loňském roce prodloužit průkazku, tak skutečně teď musí dojít k novému posouzení Vašeho zdravotního stavu. Je divné, že se k Vám úřednice takto chovala, možná byste měla podat stížnost na Generální ředitelství ÚP.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji