Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Stráta a nález Prukazu ZTP/P

Autor Lenka
Předmět Stráta a nález Prukazu ZTP/P
Dotaz

                                                      Pane Kráso,

Moc Vás zdravím stala se mi pro mně hodně nemilá věc. Jela Jsem v atobuse stratila jsem Průkaz ZTP/P Hledala jsem jí všechno jsem si ověřila bohužel jen na telefonu.Řekli mi že tam není a ona tam byla.Mezitím jsem šla na uřad práce vyřidit tu nahrádní.Spolehla jsem se na to že v tom autobuse není.a bylo to jinak.Vystavyly. mi tu náhradní na ten rok.Nemám od uřadu práce oni potvrzení kopií toho že jsem podepsala ten protokol.A od policajtů taky nic nemám.Potrvzení o stratě.Je možný jim vrátit tu náhrádní? A nechat si tu co jsem našla?Nerada bych doplatila na lhostejnost.řidiče.Bude někdy možnost si strátu Průkazky zaplatit bez podepsaní protokolu jsem přesvědčena o tom že to všem komlikuje život..Děkuji za odpověd Lenka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

doporučuji Vám, abyste vrátila novou průkazku a ponechala si tu starou, která Vám platí až do 31. 12. 2015.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.