Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení ze ZTP/P na ZTP

Autor Jana
Předmět Snížení ze ZTP/P na ZTP
Dotaz Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, na základě čeho se vydává průkazka ZTP/P? Jde mi hlavně o toho průvodce (synkovi bude 5 let). Synek má středně funkční autismus a měl ZTP/P. Teď nám končí průkazka a v nové posudkové zprávě máme uvedeno že jde o osobu se středně funkčním autismem a s těžkým postižením orientace, ovšem máme přiznáno pouze ZTP. Pro mě je toto celkem finančně likvidační. Máme v tomto případě stále nárok na ZTP/P a na čem bych měla stavět odvolání? Předem velice děkuji J.V

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

průkaz OZP se vydává především na posouzení posudkovým lékařem a v zásadě on stanoví, zda osoba potřebuje průvodce či ne. Domnívám se, že ve Vašem případě by průvodce měl být, protože Váš syn potřebuje nepochybně doprovod, kamkoliv jde. Pokud není orientován, tak je nárok na průkazku ZTP/P, protože potřebuje doprovod.Odvolání musíte poslat do 15 dnů po doručení rozhodnutí o přiznání průkazu ZTP, a to zásadně prostřednictvím ÚP, který rozhodnutí vydal na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Do odvolání uve´dte v zásadě, to co jste napsala mně. Samozřejmě musíte uvést číslo rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji