Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Skarta

Autor Pavel S.
Předmět Skarta
Dotaz

Dobrý den.Vážený pane mám dotaz ohledně Skarty.Jsem držítelem ZTP/P která byla úřadem práce vydána prozatimně s platností do 31.12.2012.Tento týden jsem byl vyzván k vyzvednutí Skarty.Doporučujete neyzvedavat nové karty a já bohužel nevím jak se mám zachovat protože ji pravděpodobně potřebuji k doložení různých výhod vyplývajcí s držení ZTP/P.Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

doporučuji Vám ještě počkat. Dočasná průkazka ZTP/P Vám byla vydána podle vyhlášky č. 203/2012 Sb, která má platnost do konce roku. Teď se vážně uvažuje, že platnost vyhlášky by byla prodloužena, tím by Vám mohla platit dosavadní průkazka i po delší dobu a tudíž byste nemusel příjmout sKartu. Pokud se tak nestane,  budete muset asi sKartu převzít, ale jen jako průkaz ZTP/P. Můžete však odmítnou zřízení speciálního účtu a požadovat, aby Vám dávky byly posílány  tak, jako dosud. Musíte trvat na svém, protože Vás budou manipulovat.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.