Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Seznámení s podklady rozhodnutí 2

Autor Marie
Předmět Seznámení s podklady rozhodnutí 2
Dotaz

Tak jsem se dostavila na ÚP ,aby se seznamila z podklady rozhodnutí.Prukazka ZTP2 ,její prodloužení mě nebylo uznáno a ztratila jsem na ní nárok.Paní revizní lékařka píše,že můj zdravotní stav není dlouhodobě takový ,abych měla nárok.Ke komu se odvolat?Paní na ÚP,mimochodem přijemná mě řekla,že po zaslání rozhodnutí se prostřednictvím jejich úřadu mohu odvolat.Nebo se mám odvolat sama?Mohu se odvolat proti posuzování revizní lékařky pro podjatost,když jsem s ní nebyla již dříve spokojená při léčbě dcery,když byla školní lékařkou a musela jsem změnit lékaře.Těch konfliktů s ní bylo více.I když je to už dost dlouho.Díky za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní marie,

odvolání se podává na MPSV ČR, Podskalská 19, 128 00 Praha 2 a můžete jej poslat přímo tam a nebo prostřednictvím ÚP. Když pošlete odvolání prostřednictvím Vašeho ÚP, tak možná urychlíte trochu průběh odvolacího řízení, protože ÚP k odvolání přiloží příslušnou dokumentaci a svoje stanovisko. Je však úplně jedno jak odvolání pošlete.

S pozdravem Václav Krása