Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

s karta

Autor Lada
Předmět s karta
Dotaz

Dobrý den pane Krása, již několikrát jsem se vás ptala a dobře jstemi poradit, musím i tentokrát, protože opravdu nevím kam se obrátit... Ostěhovala jsem se mimo republiku, v čr jsem všechny dávky zrušila, mám postiženou dcerku ve IV.stupni PNP, který jsem taky zrušila, v čr mám pouze mobilitu. Malá má ZTP/P do roku 2014, chci se zeptat, zda i my dostaneme s kartu? A jak to potom bude s prodloužením? Nemáme v čr ani už pojišťovnu, alůe v čr mám rodinu, kterou navštěvujeme a určitě průkazku ZTP/p bych chtěla stále... děkuji Lada

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lado,

pokud vaše dcera je občankou ČR, tak má právo na průkazku ZTP/P. je potřeba včas si požádat o prodloužení průkazky. přibližně kolem poloviny roku 2013.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.