Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

RE:přání

Autor petra
Předmět RE:přání
Dotaz

Děkuji Vám, pane Krása za zaslané legislativní informace. Věřte mi, že jsem je četla už několikrát a dokonce jsem kontaktovala i sociálně právní poradnu, kde mi bylo řečeno, co jsem napsala. Buď splním pět úkonů péče, abych na průkaz měla nárok, protože orientace u ZTP se uznává jen u neslyšících.

4) Průkaz ZTP náleží osobám, které jsou podle zákona o sociálních službách považovány pro účely příspěvku na péči za osoby závislé na pomoci jiné osoby ve stupni II (středně těžká závislost), a osobám starším 18 let, které nejsou schopny zvládat základní životní potřeby v oblasti mobility nebo orientace z důvodu úplné nebo praktické hluchoty.

 

Trošku mě mrzí, že tedy ani v sociálně právních poradnách nemají jasno, jak se věci mají. Sama po přečtení zákona nejsem moudřejší a jejich vysvětelní se mi zdá logické, avšak jak píšete Vy, je to jinak.

MOc vám děkuji a omlouvám se Vám za více psaní, jsem asi trošku méně chápavá

Přeji moc krásný zítřejší štědrý den!

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

je potřeba, aby se výklad ujednotil. Po novém roce na tom začneme pracovat. Přeji Vám radostné vánoce a mnoho sil do roku 2013.

S pozdravem Václav Krása