Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prukazZPP

Autor Eva hejná
Předmět prukazZPP
Dotaz

Pečuji o nesvépravnou maminku a dozvěděla jsem se ,že má právo pobýrat příspěvek na mobilitu, ale ještě nemá ani průkaz ZTP prosím můžete mi poradit. Já vím ,že nevědomost neomlouvá ,ale už jsem si o průkaz žádala,ale bez úspěch ,proč . Předem děkuji za odpověd´. Eva hejná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hejná,

pokud nebyla Vaší mamince přiznána průkazka ZTP, doporučuji Vám zkusit požádat znovu.  Nyní se žádost podává na úřadu práce. Pokud neuspějete, je odvolacím orgánem ministerstvo práce a sociálních věcí.

S pozdravem Václav Krása