Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkazy tp,ztp

Autor Jaroslav Kolář
Předmět Průkazy tp,ztp
Dotaz

Pane Krása.

Obracím se na Vás z dotazem.Vroce 2011 mi byla amputována pravá noha nad kolenem a byl mi vystaven průkaz ZTP s platností do Května 2012.Vdubnu jsem žádal o prodloužení platnosti a bylo mi řečeno,že musí proběhnout šetření.Průkaz mi prodloužit podle pokynů MPSV nesmí.Na ÚP mi řekli,že mám původní průkaz používat dál.Ale podle policie je průkaz neplatný.Přesto že proběhlo šetření do dnešního dne mám jen původní neplatný průkaz ZTP. Mám si to vysvětlit tak,že jsem již rok uplně zdráv.Mimo amputace mám ještě nedomykavost srdeční chlopně,onemocnění štítné žlázy a leukémii.Na ÚP mi řekli že budu vyzván.Jak to tedy doopravdy je.

                                    Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Koláři,

to je neuvěřitelná věc, že rok nebyl Váš případ vyřešen. Doporučuji Vám co nejdříve navštívit ÚP a zjistit si podrobnosti co je s Vaší žádostí. Pokud se dosud v této věci nic nedělo, tak prosím, abyste napsal stížnost na postup ÚP náměstkovi generálního ředitele ÚP, Mgr. Martinu Žárskému, martin.zarsky@uradprace.cz.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.