Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prukazka ZTP/P

Autor Petr
Předmět Prukazka ZTP/P
Dotaz

Dobry den ,chtel jsem se zeptat Jsem rok v castecnem invalidnim duchodu.Mam Bechterevovu nemoc v V.stupni.Je mi 33let.Mam narok na prukazku ZTP/P?  Dekuji za odpoved ...S pozdravem Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

ve Vašem případě je vhodné podat si žádost na odboru sociální péče obce s rozšířenou působností nejbližší Vašemu bydlišti. Průkazka ZTP/P se nevztahuje přímo na určitý stupeň nemoci, ale je přiznána na základě toho, zda žadatel potřebuje doprovod další osoby. O přiznání průkazu rozhodnuje vždy posudkový lékař a sociální pracovník příslušnéh odboru sociální péče.

S pozdravem.

Václav Krása