Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkazka ZTP/P

Autor eva
Předmět průkazka ZTP/P
Dotaz Hezký den přeji, prosím, dcera měla do prosince roku 2012 průkazku ZTP/P a zažádala jsme si o nové řízení a má od ledna 2013 po proběhnutém šetření u posudkové komise opět stupeň ZTP/P. Ale...byla jsem na sociálním odboru, když to dcerce to ZTP/P ponechali,ať mi prodlouží papírovou kartu nebo vystaví novou,S-kartu nechci.Paní úřednice na mně naléhala, ať si S kartu převezmu...Nevím, co mám dále dělat,úřednici jsem sdělila, že mně nemůže nutit k převzetí S karty,odvolávala jsem se na Vás, ale již nevím, jak dále...Průkazka mi schází, protože nemohu cestovat levněji busem,vlakem s dcerou. děkuji za Vaši odpověď. Eva.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

dostavte se opět na úřad  práce a žádejte opět papírovou průkazku. Tento týden rozhodl Úřad pro ochranu osobních údajů, že předávání osobních údajů Č. spořitelně je trestné. Sdělte to na úřadě práce a zároveň paní pohrozte, že na ní podáte trestní oznámení, protože Vám vnucuje něco co je v rozporu se zákonem. Bližší podrobnosti najdete na webu www.nrzp.cz, informace č. 9. Přivítal bych, kdybyste souhlasila se zveřejněním Vašeho případu. Pokud byste souhlasila, prosím, sdělte mi to na adresu v.krasa@nrzp.cz. Současně bych potřeboval na Vás plné jméno a tel. spojení, případně adresu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.