Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkazka ztp odebrání

Autor koutna andrea
Předmět průkazka ztp odebrání
Dotaz

Dobrý večer,mám dotaz moje maminka je 17 let v invalidnim důchodě měla průkazku ztp nejdříve na neurčito později na dobu určitou letos v listopadu ji končila zažádala si o prodloužení zamítli ji,i přesto že se její zdravotní stav za 10let nezlepšil naopak zhoršil má roztroušenou sklérozu,a chodí o dvouch francouzkých holích .Chci se zeptat má se odvolat?Neb zažádat znovu ,lhůta pro odvolání je 15dní.ještě průkazku nevrátila může se sní nadále proukazovat než se odvolá a příjde ji rozhodnuti?děkuji za odpověd koutná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Koutná,

doporučuji Vám, aby se Vaše maminka okamžitě odvolala. Odvolání pozastavuje výkon rozhodnutí, to znamená, že může průkazku dále využívat. Dále doporučuji, aby požádala svého lékaře o vypracování nového zdravotního posudku a ten použila při odvolání, nebo jej k odvolání dodatečně přiložila. Odvolání se podává ke krajskému úřadu, a to prostřednictvím orgánu, který rozhodl o odebrání průkazky ZTP.