Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkazka ZTP a její prodloužení

Autor Michaela Pakostová
Předmět Průkazka ZTP a její prodloužení
Dotaz

Dobrý den! Mám průkazku ZTP, její platnost končí 31.5.2012.Na UP mi  paní úřednice sdělily, že požádat n novou mohu přijít nejdřííve 1.6.2012, bude provedeno šetření doma, poté komise posudkového lékaře vydá rozhodnutí. V červnu mi už průkazka platit nebude a s ní ani výhody pro postižené, jezdím na pravidelné kontroly do Prahy, na dialýzu.../parkování, cestovné ...../ Co dělat v této době? Vyřízení trvá 2 -3 měsíce / spíše delší dobu, úředníci nikam nechvátají/              Děkuji za odpovědˇ   Pakostová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pakostová,

úřednice Vám samozřejmě nesdělila pravdu. pan ministr Drábek vydal pokyn, že úřady práce musí zahájit řízení o nové průkazce ZTP dva měsíce před ukončením její platnosti, pokud si to žadatel vyžádá. Doporučuji, abyste okamžitě podala žádost a poslala ji buď písemně doporučeným dopisem a nebo přes podatelnu úřadu. Zároveň Vám doporučuji požádat o náhradní kartu ZTP.

S pozdravem Václav Krása