Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prukazka ZTP

Autor Yveta Krulova
Předmět Prukazka ZTP
Dotaz

Dobry den,mam dotaz,4.7.2001 byly dceri na zaklade odvolani priznany s trvalou platnosti mimoradne vyhody II.stupne.V te dobe ji bylo 13 let,Prukazka ji byla vymenovana vzdy po 5 letech.Nyni je dceri 23 let a sla jsem s ni pro novou prukazku a bylo nam receno,ze platnost prukazky je do 31.7.2012 a tim padem ji prukazka neplati a tudiz i vyhody II.stupne a pry musi jit znovu na posudkouvou komisi .Dnes jsem se ptala posudkove lekarky a ta mi rekla,ze prukazka pokud je priznana na trvalo plati do roku 2015.Pak se pry ma vse prehodnocovat.Take jsem mluvila s tajemnici,ktera zapisuje pri schvalovani posudku a ta mi rikala,ze babicka mela platnost prukazky do konce brezna 2012 a k zadnemu posuzovani nedoslo,akorat si sla pro novou prukazku,kde ji napsali platnost do roku 2015.Vysvetlete mi prosim.proc dcera ma mit novy posudek a proc ji take nevydali novou prukazku,kdyz krajsky urad kraj Vysocina ji vydal s trvalou platnosti.Dekuji za odpoved Krulova Yveta,Trebic

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krulová,

pokud je průkazka ZTP vydána na dobu trvalo, tak dle zákona 329/2011 Sb., o poskytování dávek OZP její platnost končí dnem 31. 12. 2015. Nevidím tudíž důvod, proč jste si šla průkazku vyměnit, pokud je její platnost trvalá. Používejte ji dále. Úřednice nemluvila pravdu, že průkazka končí dnem 31. 7. 2012.

S pozdravem Václav Krása