Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkazka ZTP

Autor Hoffmanová
Předmět Průkazka ZTP
Dotaz

Dobrý den, letos v lednu jsem požádala o novou průkazku ZTP, neboť mi u původní končila platnost. Po zamítnutí a odvolání mi přišlo opět zamítnutí bez možnosti odvolání. Léčím se již déle jak 10 let s páteří, mám problém s chůzí, nevydržím dlouho v jedné poloze.Operace pro mne není dle vyjádření neurochirurga vhodná. Po celou dobu ,kdy jsem částečně invalidní jsem se dokázala sama postarat o práci. Jediné co jsem potřebovala byla průkazka ZTP, kvůli parkování, abych mohla chodit co nejkratší vzdálenosti. Jiné dávky jsem od státu nečerpala. Po odebrání průkazky, jsem musela práci ukončit a registrovat se na úřadu práce. Zatím žádná vhodná práce pro mne není. To je pro stát výhodnější takto šetřit? Je výhodnější abych byla na dávkách od státu místo toho abych pracovala a příspívala do systému? Děkuji Hoffmanová

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hoffmanová,

doporučuji Vám následující postup. Proti odebrání průkazky ZTP můžete využít mimořádný opravný prostředek, a to dovolání k ministrovi MPSV ČR, nebo můžete zvolit jiný postup. Nově požádat o vystavení výhod II. stupně, dle vyhlášky č. 182/1991 Sb. (průkazka ZTP). K tomuto novému podání žádosti by bylo dobré mít nové lékařské zprávy.

S pozdravem Václav Krása