Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkazka ZTP

Autor Otylie Štěpánková
Předmět průkazka ZTP
Dotaz

Dobrý den,prosím o odpověď na tento můj dotaz.Mojí tříleté vnučce vznikl nárok na průkazku ZTP.Dcera/její matka/ jí vozí denně do speciálního zařízení autem,někdy musí jet tramvají.Když jede ze zaměstnání tramvají pro dítě do sp.zařízení,tak prý jí průkazka neplatí a musí mít svojí jízdenku.Průkazka je platná POUZE spolu s dítětem.Co to má znamenat,vždyťkdyžpro dítě jede,tak je to také v rámci doprovodné služby nebo ne?To samé s autem?                                                          Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.Štěpánková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Štěpánková,

je tomu tak. Průkazku lze použít pouze v přímé souvislosti s doprovodem osoby, která je držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P. Souhlasím s Vámi, že je trošku problém, když Vaše dcera jede pro dítě tramvají, na druhé straně může být takto snadno průkazka zneužita. Obdobně je to také při jízdě autem, při používání označení O1. Držitel průkazky ZTP by měl být v autě nebo by jízda měla být provedena v přímé souvislosti s držitelem průkazu ZTP.

S pozdravem Václav Krása