Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkazka ZTP

Autor Franta
Předmět průkazka ZTP
Dotaz Dobrý den, pane Krása chtěl jsem se Vás, zeptat ohledně průkazky ZTP. Jestli mám nárok na ten průkaz.Mám částečný invalidní důchod 2 stupně a pracuji. Jestliže dostanu ten průkaz, jak si mám o to požádat a jaké budu mít výhody a co to vše obnáší. Děkuji moc za Vaší odpověď. pán Vaško

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vaško,

průkaz ZTP není přiznáván na základě stupně invalidity, ale pouze pokud má osoba potíže v mobilitě či orientaci. Pokud takové potíže máte, doporučuji Vám požádat o průkaz na Vašem ÚP. Formulář žádosti najdete na www.mpsv.cz. Doporučuji žádost zaslat doporučeným dopisem.

Z průkazu vyplývají kompenzace v oblasti dopravy a parkování.

S pozdravem Václav Krása