Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkazka ZTP

Autor Vladimíra Goldová
Předmět Průkazka ZTP
Dotaz

Dobrý den.

jsem držitelkou průkazu ZTP, který mi byl přiznám na neurčito - bez omezení platnosti. Při přechodu na novou verzi průkazu se automaticky tiskla doba platnosti - v mém případě 10 let (podle věku držitele). Tato doba mi vyprší v červnu.

Prosím o radu jak mám postupovat, abych měla průkaz platný?

Dle úřadu práce nový průkaz nelze vystavit. Na stávajícím průkazu nelze prodloužit dobu platnosti. S-karta, která měla nahradit stávající průkaz je v jednání parlamentu. V současné době se neví zda bude nebo ne.

Průkaz mě opravňuje k používání označení O1 na vozidle. Toto označení auta bez platného průkazu ZTP nemůžu používat.

Děkuji.

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Goldová,

¨požadujte na ÚP, ať Vám vydá dočasnou průkazku podle vyhlášky č. 203/2012, ať se nevymlouvají pracovníci, že ji nemohou vydat. skarty se již nevydávají a tak ÚP musí vydat jiný průkaz. je to jejich povinnost. je však možné, že budete muset na  Vašeho zdravotního stavu, protože zákon č. 329/2011 Sb,. o poskytování dávek OZP stanoví, že při ukončení platnosti průkazu OZP bude osoba nově posouzena.

Václav Krása