Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkaz ZTP/P

Autor Pavla
Předmět Průkaz ZTP/P
Dotaz

Dobrý den,pane Kráso,

mému 19.-ti letému synovi končí 31.8.2012 platnost průkazu ZTP/P. Před 14-ti dny jsem  chtěla na Úřadu práce podat novou žádost,ale úřednice mi sdělila,že nové průkazy stále nejsou. Vyplnila se mnou jen novou žádost příspěvku na mobilitu a řekla,že máme přijít na začátku srpna a dají nám prozatimní průkaz,který platí do konce roku.  Nemůže se stát,že nám v srpnu bude řečeno,že jdeme pozdě? Nebyli jsme u úřednice,ke které syn patří,měla zástup. Děkuji. Pavla.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

úřednice Vás opět špatně informovala. Doporučuji Vám, abyste co nejdříve podala žádost o vydání nové průkazky ZTP/P, a to písemně doporučeným dopisem na podatelně úřadu s potvrzením kopie o podání žádosti. Tím úřad musí zahájit správní řízení.

S pozdravem Václav Krása