Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkaz ZTP/P

Autor Hanka
Předmět Průkaz ZTP/P
Dotaz

Dobrý den.Mám pětiletého syna se spastickou diparézou.Přišel nám nový posudek ohledně péče.Původně mi bylo řečeno, že průkazka ZTP/P , která nám v dubnu skončila je posuzována společně s péčí.Nyní už je to zase jinak.Musím podat znovu žádost, bude přerušeno řízení a já budu možná i pár týdnů bez průkazky.Opět se papíry posílají lékaři, který je již viděl.Na rozhodnutí z péče je syn zařazen do II.stupně středně těžké závislosti.Jaký nám tedy vzniká nárok v současné době na průkaz ZTP/P?Práce s úřady je opravdu vyčerpávající a ještě se k Vám úřednice chovají dost arogantně.Děkuji za odpověď.S pozdravem Hanka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

i při II. stupni PnP může Váš syn obdržet průkazku ZTP/P. Záleží to na hodnocení dvou aktivit a sice aktivity mobility a aktivity orientace. Bohuže úřady práce nezvládají celou agendu a je zžejmé, že buderte čekat podstatně déle než pár týdnů. prosím, abyste vše vyřizovala s ÚP písemně, vše podávala přes podatelnu.

S pozdravem Václav Krása