Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz ZTP/P

Autor Lenka Dvořáková
Předmět průkaz ZTP/P
Dotaz

Dobrý den naše dcera má od narození DMO,vždy měla průkaz ZTP/P nyní bylo dceři  18 let  a průkaz jí přiznali pouze TP.Chtěla jsem se odvolat ale paní úřednice mi sdělila,že proti tomuto se nedá odvolat,ale napsala jsem odvolání na mobilitu(kterou taktéž zamítly),a pokud nám přiznají mobilitu tak nám dají zpět i průkaz ZTP/P.Je takovýto postup správný?Nějak se mi to nezdá.....Děkuji Dvořáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dvořáková,

není pravda, že se nelze odvolat proti nepřiznání průkazu ZTP nebo ZTP/P. proti každému správnímu rozhodnutí se lze odvolat. pravděpodobně Vám nepřišlo rozhodnutí, ale pouze oznámení o přiznání průkazu TP. I proti oznámení se lze odvolat, protože nebylo vyhověno Vaší žádosti. Doporučuji Vám, pokud již prošla odvolací lhůta 15 dní, aby Vaše dcera podala novou žádost o průkaz ZTP nebo ZTP/P. Formulář najdete na www.mpsv.cz. Pokud dcera neuspěje se žádostí, tak se může odvolat k MPSV ČR, odbor odvolacích agend, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Pokud by ani toto nepomohlo, tak je možné podat ještě správní žalobu. V této věci Vám dále může pomoci poradna NRZP ČR, poradnanrzp@nrzp.cz, tel.: 266 753 427.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.