Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz ZTP-P

Autor Vošahlíková Bohumila
Předmět průkaz ZTP-P
Dotaz Dobrý den mám dotaz žádala jsem o průkazku,kterou mě nedali,na dotaz pro mě nepředvolali mě doktor řekl že to nebylo nutné a pokud nejsem spokojená tak se mám odvolat. To jsem udělala a byla mě přiznán 1 stupen.Pani doktorka řekla že jí to dává proto aby si mohla měla nárok si sednout protože protože nekontrolovaně omdlívá.Má těžké psychiatrické onemocnění recidivujicího charakteru,je nezbytně nutný 24 hodinový dohled dospělé osoby.Pacient muže být ohrožen na zdraví i životě,pokud je ponechán o samotě.toto vyjádření pani doktorka nevzala vůbec v potaz.Jsem její poručník,vnučka je částečně zbavena svépravnopsti co se týče podpisového práva přesto že jsem je na to upozornila tak to musela podepsat.prosím o odpověd co dělat aby průkazku dostala. nevím na koho jiného se mám obrátit,

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vošahlíková,

myslím si, že problém je v tom, že u průkazu ZTP se posuzuje především mobilita a orientace. Pokud Vaše vnučka nemá potíže s mobilitou a je orientovaná, je to skutečně problém. Máte možnost do 60 dní po zamítnutí odvolání podat správní žalobu, která se podává ke krajskému soudu. U této žaloby se neplatí žádné poplatky a ani Vás nemusí zastupovat advokát. Se sepsáním žaloby Vám může pomoci poradna NRZP ČR, tel. 266753427, e-mail: poradnanrzp@nrzp.cz. Nemohu Vám však slíbit, že se žalobou uspějete.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.