Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkaz ZTP a starobní důchod.

Autor Poláková Anna
Předmět Průkaz ZTP a starobní důchod.
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Jsem v plném ID od roku 2001 po těžké operaci mozku a mám průkaz ZTP, bez časového omezení. Nárok na starobní důchod mi vznikl už v záři 2013. Můj dotaz zní, pokud bych přešla do starobního důchodu, bude mi průkaz ZTP ponechán? Ptám se proto, že jsem si dnes udělala důchodovou kalkulačku na výpočet starobního důchodu a vyšel mi o něco vyšší důchod než důchod invalidní. Děkují Vám za odpověď Poláková Anna

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Poláková,

pokud odejdete do starobního důchodu, průkaz ZTP Vám sanmozřejmě zůstane. Starobní důchod budete mít pravděpodobně vyšší než ID. Takže Vám doporučuji do něj odejít.

S pozdravem Václav Krása