Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkaz ZTP a mobilita.

Autor Věra Boková
Předmět Průkaz ZTP a mobilita.
Dotaz

Dobrý den.

Vážený pane Kráso,

děkuji Vám za všechnu práci, kterou pro ZP děláte. Je pro nás nadějí, že budete kandidovat do Poslanecké sněmovny.

Moc Vás prosím o radu,co v současné otřesné době dělat.

Mám ZTP průkaz,přiznaný pos.lék.LPS OSSZ ze dne 16.2.2011.Platnost průkazu je do 31.12.2013.

Taktéž příspěvek na mobilitu.

Četla jsem Vaše odpovědi. Na žádost o prodloužení nejsou žádné formuláře.

Mám žádost napsat svými slovy, popsat zhoršení zdrav.stavu, nebo vyplnit novou žádost o přiznání

ZTP.

Děkuji Vám za Váš čas.

Děkuji za odpověď.

Věra Boková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Boková,

děkuji Vám za poděkování a podporu. Myslím si, že byste mohla požádat o prodloužení průkazu. Uveďte, že vzhledem ke změně legislativy podáváte žádost o prodloužení průkazu a příspěvku na mobilitu, protože od nového roku bude jiný způsob posuzování nároku na průkaz. Žádost pošlete doporučeným dopisem.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.