Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkaz ZTP

Autor Olga Ebertová
Předmět Průkaz ZTP
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat : syn (1996) vlastní průkaz ZTP s platností do 31.1.2012.Příspěvek na péči  ve II. stupni nám byl přiznán od 1.2.2012 s podáním žádosti o posouzení 10.10.2011. Na úřadě práce nám řekli, že nové papírové průkazky se již nevydávají, ale karty budou až od června.Žádost o průkaz na úřadě nelze podat z důvodu hlášení duplicity. Jak získat opět tuto průkazku? Zdá se že jsme na mrtvém bodě a budeme muset čekat až do června.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ebertová,

pokud Vám končí platnost průkazky ZTP, máte nárok ze zákona požádat o prodloužení platnosti průkazu ZTP. Tuto žádost Vám nemůže žádný úředník zpochybnit. Na zadní straně současné průkazky ZTP je možné provést prodloužení této průkazky. Požádejte, aby po rozhodnutá průkazu ZTP, Vám byl současný průkaz prodloužen. Pokud Vám odmítně úřad tuto žádost, prosím, ozvěte se mi znovu.

S pozdravem Václav Krása