Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prukaz ZTP

Autor Hana
Předmět Prukaz ZTP
Dotaz

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,jestli mám nárok na průkaz ZTP,Mám ID 2.stupně/Myopia o.dx.,Myopia gravis degenerativa kongenita,Cataracta hypermetura o.sin kongenita ,Amaurosis I.sin.,Polinosa se zkříženými reakcemi na potraviny,alergie na pyly jarních stromů a travin,alergická rýma,průduškové astma,alergie na včelí štípnutí.

Mnohokrát děkuji za informace. S pozdravem Havlíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Havlíková,

základním předpokladem pro přiznání průkazky ZTP je pohybové postižení dolních končetin. Pokud takové postižení máte, potom má smysl, abyste si o průkazku požádala.

S pozdravem Václav Krása