Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz ZTP

Autor Eva
Předmět průkaz ZTP
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat. Dcera má průkaz ZTP/P, v červnu jí končí platnost, v lednu měla 18 let. Je rozdíl průkaz ZTP/P od 18 let? A jaký? Děkuji za odpověď. Eva.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

pokud Vaše dcera není osobou s mentálním postižením tak není žádný rozdíl v možnosti získání dávek na základě průkazky ZTP/P. Pokud je osobou s mentálním postižením tak bohužel nebudete moci na ní již požádat na příspěvek na nákup motorového vozidla  a to v souvislosti s přiznáním invalidního důchodu.

S pozdravem

Václav Krása