Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz ZTP

Autor Pavel Nečas
Předmět průkaz ZTP
Dotaz

Dobrý den vážený pane Kráso,

chtěl bych se Vás zeptat, kdy je vhodná doba pro podání žádosti o prodloužení platnosti průkazu ZTP. Současný průkaz ZTP má platnost do 31.3. 2019.

Děkuji za odpověď, s pozdravem Nečas.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nečasi,

doporučuji Vám, abyste podal žádost již na začátku ledna. Žádost podejte doporučeným dopisem  nebo na podatelně ÚP s tím, že si necháte potvrdit kopii o přojetí Vašeho podání. Když ponesete žádost úředníkovi, oni je zpravidla odmítají s tím, že zákon stanoví, že uje možné zažádat 2 měsíce před uplynutím platnosti průkazu. Ono tak úplně není, chtějí mít méně práce, tak lidi takto odbívají.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.