Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkaz ZTP

Autor Z.H.
Předmět Průkaz ZTP
Dotaz

Dobrý den, začátkem listopadu mi skončila platnost průkazu ZTP. Začátkem listopadu jsem podávala novou žádost o obnovení průkazu. Obvodní lékař také odeslal moji zdravotní dokumentaci.Dodnes mi nepřišla žádná odpověď, zda mi byla platnost průkazu prodloužena. Jaká je prosím čekací doba na vyřízrní průkazu a kam se mám případně obrátit, pokud mi platnost průkazu prodložena nebude? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Dobrý den,

 v současné době je vyřízení podobných žádostí jako je Vaše neúměrně dlouhé. Je to způsobeno rozpadem lékařské posudkové služby. Maximální lhůta pro vyřízení žádosti je 105 dní. Doporučuji Vám, abyste "otravovala" na Úřadu práce s dotazem, kdy bude Vaše žádost vyřízena.

S pozdravem Václav Krása

 

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji