Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz ZTP

Autor
Předmět průkaz ZTP
Dotaz dobrý den pane Kráso,mám DMO-hemiparetická forma, od puberty jsem měla záchvaty, nyní mám neklid v těle a v pravé ruce nic neudržím.. Měla jsem průkazku ZTP, která mi končila na podzim 2014.Zažádala jsem si o novou - žádost byla zamítnuta. Letos jsem si zažádala znovu. Dostala jsem průkaz TP. Průkazku ZTP jsem bohužel nedostala. Proto se ptám, podle čeho se to posuzuje možnost dostat průkazku ZTP? dekuji Vám mnohokrát za odpověď S pozdravem Zuzana Vonková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vonková,

záleží na posouzení posudkovým lékařem, a to především z hlediska mobility. Pokud Vám byl přiznán průkaz TP, měla jste se do 15 dnů odvolat proti tomuto rozhodnutí, a to zásadně prostřednictvím ÚP, který rozhodnutí vydal. Odvolání se adresuje na odbor odvolacích agend, MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Pokud jste již lhůtu propásla, doporučuji zahájit nové kolečko.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji