Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prukaz ztp

Autor lida
Předmět prukaz ztp
Dotaz Dobry den prosim vas o radu jak napsat odvolani proti prodlouzeni prukazu ztp nemohu nikde najit vzor dekuji za odpoved p.Koutna

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Koutná,

žádný vzor na odvolání proti nepřiznání průkazu ZTP není. Stačí, abyste do 15 dnů po obdržení rozhodnutí o zamítnutí Vaší žádosti, napsala prostřednictvím ÚP ČR na MPSV ČR, odbor odvolacích agend, Podskalská 19, 128 010 Praha 2, že nesouhlasíte s rozhodnutím, protože se domníváte, že Vaše zravotní postižení je takového charakteru, že je možné Vám přiznat průkaz ZTP. Pokud uvedete nějaký konkrétní příklad Vašeho zdravotního stavu, tak jen dobře. Dále je možné vysvětlit, že posuzující orgán nevzal v úvahu všechny aspekty Vašeho zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása