Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz ZTP

Autor Jana
Předmět průkaz ZTP
Dotaz

Dobrý den pane Krása, mám dotaz - dne 23.6.2010 mi byly přiznány mimomářádné výhody II.stupně s platností: bez omezení. Stupeň mimořádných výhod osvědčuje průkaz ZTP s platností do 30.6.2020. Vím něco se změnilo a platnost průkazu končí k 31.12.2015. Mimořádné výhody s platností bez omezení mi byly přiznány až po dovršení 50 let, dříve jsem chodila každé dva roky před komisi, takže můj dotaz zní -- mám během roku 2015 požádat o přezkoumání a žádost o nový průkaz, nebo mě vyzve Odbor sosiálních věcí a zdravotnictví sám k přezkoumání zdravotního stavu?

Děkuji za odpověď

Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

žádné přezkoumávání nežádejte. Průkaz Vám bude vyměněn v roce 2015 automaticky bez nového posouzení. Taková je alespoň domluva s MPSV ČR.

S pozdravem Václav Krása