Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkaz ZTP

Autor Kubes Marek
Předmět Průkaz ZTP
Dotaz

Dobrý večer,

chtěl jsem se Vás zeptat,kde je možno získat kopii průkazu ZTP/OZP nebo jakým způsobem je možno si ho obnovit.Dlouhá léta jsem měl zaměstnání, kdy jsem tento průkaz nepotřeboval a z tohoto důvodu jsem se ani nezajímal zda je potřeba si ho obnovit.Průkaz jsem měl vystaven na oční vadu (tupozrakost pravého oka).Nerad bych na úřadě zbytečně otravoval pokud to  není možné.Důvodem mého dotazu je možnost získání zaměstnání kde hlavní podmínkou je průkaz OZP/ZTP.

S posdravem Kubes Marek

P.S.:Za odpověď  Vám chci předem poděkovat

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kubeši,

je nezbytné, abyste se obrátil na Váš ÚP, který vede evidenci průkazů. Je možné, že už jste o něja také přišel. V takovém případě je nezbytné podat novou žádost, a to na ÚP.

S pozdravem Václav Krása