Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz ztp

Autor šimečková ivana
Předmět průkaz ztp
Dotaz

Dobrý den,pečuji o syna který má DMO,proběhlo šetření na posudkové komisi,snížili nám stupeň postižení na ztp,posudkový lékař ho neviděl ani nechtěl vidět-2krat jsem se snažila o kontakt s ním, odvolala jsem se na kraj,tam nás opět nechtěli vidět a snížili postižení na nejnižší stupeň,pak jsem tedy podala novou žádost a po té nám vrátili ztp.To celé trvalo rok. Na místním úřadě nám nepomohli a nemáme nikde odvolání.Chodím s ním do praktické školy,je mu jž 18let a dělám mu asisteci už řadu let.Jak je možné aby se posuzoval zdravotní  stav člověka bez individuálního přístupu,nemůžu nikam nastoupit,syn potřebuje celodenní péči a i když mu teď byl přiznaný plný invalidní důchod je částka,kterou dostávám na péči malá.Máme ještě nějakou šanci,aby nám vrátili ZTP/P?Děkuji Šim.  

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šimečková,

problém průkazek ZTP je v tom, že jejich přiznání upravuje v zásadě pouze vyhláška č. 182/1991 Sb., a nejsou vůbec jasně stanovena kriteria pro přiznání průkazů. Opravný prostředek je pouze jeden, a to ke krajskému úřadu. Pravděpodobně Vám nezbývá nic jiného než opakovaně žádat o přiznání třetího stupně a pokusit se sehnat co nejlepší lékařské doporučení. Skutečnost, že posudkový lékař rozhodl bez prohlídky  Vašeho syna je samozřejmě chybné.. Možná by bylo možné odvolat se k ministrovi práce a sociálních věcí s popsáním postupu posudkového lékaře a krajského úřadu.

S pozdravem Václav Krása